Charakterystyka zajęć

Zajęcia terapii wodnej prowadzone są na krytej pływalni w basenie z temperaturą wody ~33°C. Odbywają się w formie zajęć indywidualnych oraz w zorganizowanych grupach. Cechą charakterystyczną zajęć grupowych jest wspólne uczestnictwo dziecka z opiekunem.

W zajęciach, bez względu na formę prowadzenia udział mogą brać dzieci po ukończeniu trzeciego miesiąca życia. Związane jest to z osiągnięciem przez układ immunologiczny dziecka odpowiedniej odporności. Niemowlęta są przyzwyczajone do przebywania w otoczeniu wodnym, które przez 9 miesięcy stanowiło dla nich naturalne środowisko. Przez to szybciej się aklimatyzują w wodzie i wcześniej przystępują do aktywności niż dzieci starsze.

Wszystkie zajęcia zarówno grupowe jak indywidualne prowadzone są wg. własnego, autorskiego programu terapeutycznego. W zależności od formy zajęć, stanu i umiejętności dziecka w zajęciach stosowane są odpowiednio techniki terapii wodnych WATSU®, WaterDance oraz Halliwick. Ponadto w zajęcia zaimplementowane zostały komponenty terapii zaburzeń Integracji Sensorycznej i koncepcji Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne, mających udokumentowany wpływ na rozwój fizyczny, społeczny i umysłowy dziecka. Zaimplementowanie zestawu ćwiczeń z tych obszarów do pracy w środowisku wodnym, stwarza niepowtarzalną szansę wzbogacenia świata dziecka o nowe bodźce dotykowe, grawitacyjne i ruchowe.

Prowadzone przez nas zajęcia mają na celu usprawnianie dzieci, bez względu na rodzaj dysfunkcji, w taki sposób aby rehabilitacja stanowiła dla nich formę zabawy, a nie koniecznego obowiązku. Zajęcia odbywają się zawsze w tempie dostosowanym do możliwości dzieci. Nacisk położony jest przede wszystkim na umiejętności, a nie na niepełnosprawność. Wszystkie dzieci bez względu na rodzaj dysfunkcji są tak samo traktowane, wszystkie otoczone są zrozumieniem i cierpliwością, co uczy pozytywnego stosunku do siebie i otaczającej rzeczywistości. W trakcie zajęć, podobnie jak podczas spontanicznej zabawy, dzieci poznają nowe otoczenie i uczą się czuć w nim bezpiecznie. Dzięki temu otwierają się na twórcze działania i nawiązują pozytywne relacje z innymi osobami.

REHABILITACJA NA LĄDZIE

Zapraszamy Państwa do naszego
ośrodka rehabilitacji dzieci i niemowląt w celu
zapoznania się z ofertą rehabilitacji na lądzie.

ul. Sosnowa 23
51-361 Wilczyce / Wrocław

www.crlibold.pl

Kontakt

IZABELA LIBOLD
Tel.: (+48) 502-392-409

kontakt@terapiawodnalibold.pl
kontakt@crlibold.pl